Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat
Tápiógyörgyei Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat
Elérhetőség:
Tel/Fax: 06 53 383 001 /105 mellék; 06 30 791 3092
E-mail: csaladsegitotapiogyorgye@gmail.com
Cím: 2767 Tápiógyörgye, Deák Ferenc utca 2-4.
Ügyfélfogadás helyszíne: 2767 Tápiógyörgye, Szent István tér 1. (Polgármesteri Hivatal épülete)
Családsegítő: Serfőző-Szabó Henrietta
HÁZIREND
(a házirend teljes terjedelmében itt olvasható)
A szolgálat az alábbi időpontokban tart nyitva:
Hétfő | 8:00-16:00 |
Kedd | 8:00-16:00 |
Szerda |
8:00-16:00 |
Csütörtök | 8:00-16:00 |
Péntek | 8:00-12:30 |
A fent megjelölt időszakon kívül a készenléti szolgálatot érhetik el
(azonnali segítségnyújtás, tájékoztatás): 06-30-487-3586.
Sürgős esetben kérjük hívja a 112-es segélyhívó telefonszámot.
Az intézmény szolgáltatásai
Az intézmény szolgáltatásai az egyének és a családok számára térítésmentesek.
A szociális igazgatásról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Sztv.) 93.§ (1) bekezdés szerint:
A személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások igénybevétele önkéntes, az ellátást igénylő, illetve törvényes képviselője szóbeli vagy írásbeli kérelmére, indítványára történik.
Együttműködésre kötelezett személyek esetében az önkéntesség elve nem érvényesül.
A családsegítőt megilleti a Sztv. 94/L.§ (1) bekezdése és a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény (a továbbiakban: Gyvt.) 15.§ (6) bekezdésében foglaltak:
A szociális ágazatban foglalkoztatottak, vagy munkaviszonyban álló személyek esetében biztosítani kell, hogy a munkavégzéshez kapcsolódó megbecsülést megkapják, tiszteletben tartsák emberi méltóságukat és személyiségi jogaikat, munkájukat elismerjék, valamint a munkáltató megfelelő munkavégzési körülményeket biztosítson számukra.
Közfeladatot ellátó személynek minősül a családsegítést és gyermekjóléti szolgáltatást végző munkatárs.
A gyermekjóléti és gyermekvédelmi rendszerben foglalkoztatottakat – a külön jogszabályban meghatározott munkakörükkel összefüggésben – megilleti az a jog, hogy személyüket megbecsüljék, emberi méltóságukat és személyiségi jogaikat tiszteletben tartsák, tevékenységüket értékeljék és elismerjék.
Család- és Gyermekjóléti Szolgáltatás: (Gyvt.39.§)
(1) A gyermekjóléti szolgáltatás olyan, a gyermek érdekeit védő speciális személyes szociális szolgáltatás, amely a szociális munka módszereinek és eszközeinek felhasználásával szolgálja a gyermek testi és lelki egészségének, családban történő nevelkedésének elősegítését, a gyermek veszélyeztetettségének megelőzését, a kialakult veszélyeztetettség megszüntetését, illetve a családjából kiemelt gyermek visszahelyezését.
(2) A gyermekjóléti szolgáltatás feladata a gyermek testi, lelki egészségének, családban történő nevelésének elősegítése érdekében
a) a gyermeki jogokról és a gyermek fejlődését biztosító támogatásokról való tájékoztatás, a támogatásokhoz való hozzájutás segítése,
b) a családtervezési, a pszichológiai, a nevelési, az egészségügyi, a mentálhigiénés és a káros szenvedélyek megelőzését célzó tanácsadás vagy az ezekhez való hozzájutás megszervezése,
c) a válsághelyzetben lévő várandós anya támogatása, segítése, tanácsokkal való ellátása, valamint szociális szolgáltatásokhoz és gyermekjóléti alapellátásokhoz, különösen a családok átmeneti otthonában igénybe vehető ellátáshoz történő hozzájutásának szervezése,
d) a szabadidős programok szervezése,
e) a hivatalos ügyek intézésének segítése.
(3) A gyermekjóléti szolgáltatás feladata a gyermek veszélyeztetettségének megelőzése érdekében
a) a veszélyeztetettséget észlelő és jelző rendszer működtetése, a nem állami szervek, valamint magánszemélyek részvételének elősegítése a megelőző rendszerben,
b) a veszélyeztetettséget előidéző okok feltárása és ezek megoldására javaslat készítése,
c) az a) pontban, valamint a 17. § (1) bekezdésében meghatározott személyekkel és intézményekkel való együttműködés megszervezése, tevékenységük összehangolása,
d) tájékoztatás az egészségügyi intézményeknél működő inkubátorokból, illetve abba a gyermek örökbefogadáshoz való hozzájárulás szándékával történő elhelyezésének lehetőségéről.
(3a) A gyermekjóléti szolgáltatás a gyermek veszélyeztetettségének megelőzése érdekében iskolai szociális munkát biztosíthat.
(4) A gyermekjóléti szolgáltatás feladata a kialakult veszélyeztetettség megszüntetése érdekében
a) a gyermekkel és családjával végzett szociális munkával (a továbbiakban: szociális segítőmunka) elősegíteni a gyermek problémáinak rendezését, a családban jelentkező működési zavarok ellensúlyozását,
b) a családi konfliktusok megoldásának elősegítése, különösen a válás, a gyermekelhelyezés és a kapcsolattartás esetében,
c) kezdeményezni
ca) egyéb gyermekjóléti alapellátások önkéntes igénybevételét és azt szükség esetén személyes közreműködéssel is segíteni,
cb) szociális alapszolgáltatások igénybevételét,
cc) egészségügyi ellátások igénybevételét,
cd) pedagógiai szakszolgálatok igénybevételé
Jogi segítségnyújtás
dr. Gál János ügyvéd minden héten péntek délután 16.00-17.00
Pszichológiai tanácsadás
A Nagykátai Család- és Gyermekjóléti Központ által foglalkoztatott, több települést ellátó szakember segítségét kizárólag a családsegítő közvetítésével lehet igénybe venni.
Nagykátai Család-és Gyermekjóléti Központ Járási Csoport
Oláh-Balla Nikoletta - esetmenedzser;
email cím: olah.balla.nikoletta@csaladgondozo.hu
Tel.: 06 29 788 339
Szolgáltatás igénybevételének menete:
Az ügyfélfogadási időben a családsegítő fogadja a klienseket. Ügyfélfogadási időn kívül telefonon időpont egyeztethető a személyes találkozásra.
- A kliens a tanácsadó szobában csak a családsegítő engedélyével és jelenlétében tartózkodhat saját ügyének intézésének idejére. Az ügyfélforgalom elől elzárt területeken egyáltalán nem tartózkodhat.
- Kiegészítő szolgáltatások igénybevételével (pl. telefonálás, fénymásolás, stb.) csak a Szolgálat által biztosított szolgáltatásokat igénybevevők élhetnek, ők is kizárólag indokolt esetben, a családsegítő tudtával és engedélyével.
- A Szolgálatnál tartózkodóknak ügyelniük kell a berendezési és használati tárgyak épségére, a helyiségek tisztaságára.
- Őrizetlenül hagyott csomagokért, értéktárgyakért a Szolgálat felelősséget nem vállal.
- A Szolgálat teljes területén, valamint a bejárat 5 m távolságú körzetében tilos a dohányzás.
- Tűz keletkezése esetén a kliensek – a kifüggesztett tűzriadó tervvel összhangban, a családsegítő irányításával – kötelesek elhagyni a Szolgálat területét.
Panaszjog
A kliens panaszával a Jegyzőhöz fordulhat, aki a szóban előterjesztett panaszról jegyzőkönyvet vesz fel és 15 napon belül írásban érdemi választ ad. Az írásban előterjesztett panaszra 15 napon belül írásban érdemi választ ad.
Gyermekjogi képviselő: Hollik Zsuzsanna
Elérhetősége: zsuzsanna.hollik@ijsz.bm.gov.hu
Telefonszám: 06 20 489 9637
Ellátott jogi képviselő: EGEDINÉ MANDEL GIZELLA
1065 Budapest, Bajcsy –Zs. út 57. 3 em.
Elérhetősége: gizella.mandel@ijb.emmi.gov.hu
Telefonszám: 06 20 489 9595
A Nagykátai Család- és Gyermekjóléti Központ szolgáltatásai
2016. január 1-jétől a Nagykátai Járás területén megalakult a Nagykátai Család- és Gyermekjóléti Központ. A Központ az alábbi szolgáltatásokat nyújtja a Nagykátai Járás területén egymástól függetlenül is a járásban élő gyermekeknek és felnőtteknek.
- gyermekjóléti szolgáltatás hatósági intézkedéshez kapcsolva - Járási Csoport, esetmenedzserek. Az Ön településén az esetmenedzser: Oláh-Balla Nikoletta, elérhetősége: olah.balla.nikoletta@csaladgondozo.hu tel.:06 30 530 4801
- pszichológiai szolgáltatás - Pszichológus Csoport, csoportvezető: Demeter Lilla. Elsősorban a hatósági intézkedés által érintett gyermekek és családtagjaik számára. A tanácsadásra való igényüket a helyi családsegítő felé legyenek szívesek jelezni!
- jogi tanácsadás – jogász, dr. Tóth G. Ágnes. A tanácsadásra való igényüket a helyi családsegítő felé legyenek szívesek jelezni!
- óvodai és iskolai szociális segítő munka óvodákban és iskolákban - óvodai és iskolai szociális segítő szakember. Amennyiben van szolgáltatás az adott óvodában és iskolában a név és elérhetőség kifüggesztésre kerül.
- szociális diagnózis – szociális diagnózist felvevő esetmenedzser: Cseriné Szajcz Katalin. A szolgáltatás tartalmáról és feltételeiről érdeklődjön a helyi családsegítő kollégánál!
- kapcsolattartási ügyelet – Intézményünk szakemberei, akik az előírt szakmai végzettséggel rendelkeznek. Kizárólag hatósági intézkedés eredményeként vehető igénybe.
- készenléti szolgálat - Intézményünk szakemberei, akik az előírt szakmai végzettséggel rendelkeznek.
A készenléti szolgálat célja a család- és gyermekjóléti központ nyitvatartási idején kívül felmerülő krízishelyzetekben történő azonnali segítség, tanácsadás vagy tájékoztatás nyújtása. A készenlétben lévő munkatárs szakszerű segítséget nyújt, vagy ilyen segítséget mozgósít telefonon. A készenléti szolgálat telefonszáma: 06 30 487 3586
A készenléti telefonszám hívható:
Hétfő, kedd, szerda, csütörtök: 0.00-7.30, 16.30-24.00
Pénteken: 0.00-7.30, 14.00-24.00
Szombat, vasárnap, munkaszüneti napokon: 0.00-24.00
Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a készenléti ügyeletet ellátó munkatársnak személyes intézkedésre nincs lehetősége. Segítséget, tanácsadást telefonon tud nyújtani. A szám normál díjas tarifával hívható, nem ingyenes.
Kollégáinkkal azon dolgozunk, hogy jó színvonalon, megfelelő szolgáltatást nyújtsunk a lakosság számára. Amennyiben észrevételük, javaslatuk van a Központ munkájával kapcsolatban, kérem, keressék bizalommal esetmenedzser kollégánkat!
Szegedi Tamara sk. intézményvezető
intezmenyvezeto.nagykata@csaladgondozo.hu, 06 30 530 3643