Gondozási Központ
Gondozási Központ
Elérhetőség:
Cím: 2767 Tápiógyörgye, Szentháromság tér 6.
Telefon: 06 53 383 025
Vezető: Hernek Alexandra
Ügyfélfogadás az Önóban
Ebéd pótbefizetés és ügyfélfogadás:
Hétfő: 8.00-10.00
Kedd:12.00-14.30
Csütörtök: 8.00-10.00
Telefonos egyeztetés után hétvégén is van lehetőség!
Dokumentumok
Szakmai program
Intézményi térítési díjak
Házirend
SzMSz szabályzat
Foglalkoztatási terv 2018
Intézményi gyógyszerkészlet
Vagyonnyilatkozat tartós bentlakásos idősotthoni ellátás kérelmezése esetén
Kérelem a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás – nappali ellátás - igénybevételéhez
Kérelem a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás - szociális étkeztetés - igénybevételéhez
Kérelem a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás igénybevételéhez
Házi segítségnyújtás szakmai program
Képgaléria
A Gondozási központ története
Hír röppent fel Tápiógyörgyén 1977-ben. Új intézményt alakítanak ki, ami az idősekkel foglalkozik. 1977 november 7-én megnyitotta kapuját (Béke út 25. szám alatt) az "Öregek Napközi Otthona", ami sok társadalmi munkával épült. Molnár Istvánné és még két dolgozó szeretetével vette körül azokat az időseket, akik bátortalanul lépték át az intézmény kapuját.
Ebben az intézményben hétfőtől-szombatig, reggel 7 órától délután 15 óráig tartózkodhattak az idősek. Reggelivel, ebéddel, uzsonnával látták el a dolgozók a 20 fő bejárót.
Napközben beszélgettek, társasjátékoztak, TV-t néztek, magnót hallgattak. Az ellátottakat megfürdették, ruháikat kimosták szükség szerint.
Vezetőváltás történt 1979-ben Nagy Ferencné személyében, aki 1984 december 1ig vezette az intézményt.
Ezek a gondozási formák szűkösnek bizonyultak és az akkori vezetés - Varró István és Gál László - úgy látták, hogy olyan intézményt kell kialakítani, ahol az idősek éjszakára is maradhatnak, ezért 1985 januárra tervezett nyitást már 1984 december 1-re sikerült megoldani.
A bejáró emberek mellé még 10 fő bentlakóval bővült az ellátás. A dolgozók létszáma is bővült, majd fokozatosan képesítést szereztek.
A házi gondozás is bővült, hivatásos gondozónői állást kaptunk 1985 szeptember 1-én.
Mivel a rászorulók száma nőtt, és legfontosabb, hogy egyszeri meleg étel jusson minden rászoruló asztalára, szociális étkezést is biztosítottunk.
Elterjedtek ezek az ellátási formák, nőtt az igény, de szűkös volt a hely, ezért az "Öregek Napközi Otthonát" egy újabb bentlakásos intézménnyel bővítettük. Szállást Biztosító idősek Klubját 10 évvel később, 1987 november 7-én vettük birtokba, újabb 10 fővel, Józsa László tanácselnök támogatásával.
Ekkor még olyan aktívak voltak az idősek, hogy a Zöldmező MGTsz segítségével, akik akkor béreltek Hajdúszoboszlón üdülőt 2 évben 1-1 hétre átadták az időseknek, ahol boldogan nyaraltak.
A gazdasági helyzet úgy hozta, hogy bezárták a bölcsödét, az épület üresen maradt. A két intézmény üzemeltetése sokba került, gondolkozni kellett, hogy kevés ráfordítással milyen épületben lehet elhelyezni annyi főt, ami a két helyen eddig elfért.
Ekkor úgy döntöttek a vezetők, hogy a bölcsöde épülete erre a célra megfelel, így 1990 decemberében beköltöztünk.
Az intézmény vezetője 1984-2008 Megyes Sándorné, 2008-tól Jana Zoltán.